Ostatní - vychytávky

    Aktualizace: pytlíky z plátna jsou sice ekologické, ale moc se mě neosvědčily z hlediska tvrdnutí chleba. Nyní používám papírové pytlíky s perforací, a když chci chléb udržet co nejdéle měkký, dám chléb v papírovém pytlíku ještě do sáčku.


    Lněné nebělené plátno. Na co? Na pytlíky - na uchovávání chleba a jako utěrky. Kde zakoupit? V Praze přímo naproti východu z metra stanice Florenc - KutilFlorenc. Z role na prodejně stačí zakoupit metr tohoto plátna a vyjde to na: 2 pytlíky o rozměrech cca 39x29cm, dvě utěrky cca 53x42cm, jednu utěrku cca 44x27cm, a jednu utěrku cca 38x26cm. Po ušití se všechno vymáchá a pak vypere v horké vodě s octem (se silnou koncentrací octa).

    Další vychytávkou je udělat si z náhradní lamely (36mm) do postelového roštu, pomůcku na vyndavání poklice z horké trouby (bod č. 8). Do lamely na jednom konci vyřízneme otvor pro zachycení držátka poklice. Poklici pak snadno z horké trouby vyndáme, aniž bychom tam museli sahat rukou. Lamela je dělaná právě na zátěž a prohyb, takže nehrozí, že by praskla.

    Sekce komentářů na této stránce byla deaktivována

    Copyright © 2021Powered by Bludit