Recept na vynikající kuře

  Kuře na balkánský způsob.

  Jednoduchý recept – s hrnci SKEPPSHULT = vynikající výsledek.

  Kdo jednou ochutnal, již nechce jinak. Zcela určitě vás navnadí tento článek, a věřte tomu, že to bude jako originál, téměř dokonalé, slibuji. 🙂

  Na Balkáně pečou kuře tímto osvědčeným způsobem: do železného nebo právě litinového hrnce, rozpáleného v ohništi, vloží celé kuře, hrnec zakryjí poklicí a žhavé uhlíky nahrnou svrchu na poklici – jedná se tedy o svrchní pečení.

  A toto snadno můžeme napodobit i doma, v troubě.

  Co budeme potřebovat: celé kuře  – francouzské minikuřátko, nebo velké žluté francouzské kuře, nebo farmářské, bio. Jiné ne. Hrnec SKEPPSHULT (tento nebo tento). Koření (třeba Podravka Natur, nebo vlastní oblíbenou směs).

  Postup:

  ♠ dáme hrnec do trouby se zakrytou poklicí, troubu nastavíme na 220 – 240 °C, (vrchní i spodní ohřev), takto necháme nahřívat půl hodiny. Mezitím okořeníme kuře (které nepůlíme, neporcujeme)

  ♠ po půl hodině dáme kuře do hrnce – musí to proběhnout rychle: otevřít troubu, vyndat hrnec, zavřít troubu (aby neuniklo teplo), sundat poklici, dát okořeněné kuře, hned zakrýt poklicí, a hned do trouby, u které se přepne tepelný zdroj jen na svrchní topení (a teplota se nechá pořád na těch 220 – 240 °C)

  ♠ takto nechat 40 – 60 minut péci. Neodkrývat, nepodlévat, nic.  Nic se nepřidává, žádný tuk, olej, voda. To je vše. 😉

  Výsledek vás mile překvapí 🙂

  Copyright © 2021Powered by Bludit